üniversitemiz yabancı diller yuksekokulu uluslararası düzeyde akredite olan ilk birim oldu

Yabancı Diller Yüksekokulu, uluslararası akreditasyon çalışmaları çerçevesinde aylar süren hazırlıkların sonunda "Pearson Assured Akreditasyon Kuruluşu" tarafından gerçekleştirilen denetleme sonucunda, akreditasyon sürecini başarıyla tamamlayarak Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde uluslararası seviyede akredite olan ilk birim oldu.  
Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kemal Çelebi, Yüksekokul yönetimi, kalite komisyonu üyeleri ve alt komisyon sorumlularını Rektörlük makamında kabul etti. Prof. Çelebi; kalite geliştirme süreçlerinin önemini vurgulayarak, bu yöndeki çalışmaların sürekliliği ve istenilen hedeflere ulaşabilmek için her bir paydaşın katkısının gerekliliğine değindi. 
Yabancı Diller Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Mahmut Karğın ve komisyon üyelerinden kalite geliştirme süreçlerinde gerçekleştirilen çalışmalar ve mevcut durum ile ilgili bilgi alan Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, bundan sonraki süreç için de yabancı dil öğretiminde ulaşılan seviyenin ve kalite süreçlerinin devam ettirilmesinin gerekliliğine vurgu yaparak, Yabancı Diller Yüksekokulu'nun uluslararası akreditasyonundan duyduğu memnuniyeti ifade etti.Manisa Celal Bayar Üniversitesi © 2018 | Güvenlik ve Gizlilik