Turgutlu Meslek Yüksekokulu, Ege Bölgesi kamu ve özel sektör kuruluşları arasında 2015 yılı TÜRKAK onaylı ilk akredite olan kurum oldu

Turgutlu Meslek Yüksekokulu, Ege Bölgesinde gerek kamu gerekse özel sektör kuruluşları arasında standartların 2015 revizyonları için, TÜRKAK onaylı ilk akredite olan kurum olma başarısını gösterdi.
Turgutlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kenan Yalınız, Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Elif Malyer, Turgutlu Meslek Yüksekokulu Kalite Çalışmaları Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Faruk Durmaz ve TÜRKAK Temsilcisi Meltem Tüzün, 4 Ocak 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi'yi ziyaret ederek, alınan kalite belgelerini takdim eti.
Turgutlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kenan Yalınız, uzun zamandır "kaliteli, çevreci ve güvenli hizmet" anlayışıyla faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek, "ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi" çalışmaları konusunda uluslararası akreditasyon denetiminden başarıyla geçerek, belgelerini almaya hak kazandık. Akreditasyon denetimleri 16 Kasım 2016 tarihinde, FQC ve onun Manisa temsilciliğini üstlenen Akredite Belgelendirme Kuruluşundan görevlendirilen iki denetçi tarafından gerçekleştirildi. Açılış toplantısı ile başlayan denetim; Yüksekokul Müdürlüğü, Yönetim Temsilcisi, Öğrenci İşleri Birimi, Teknik Hizmetler, Personel İşleri, Bilgisayar Teknolojileri Bölümü ve Elektrik ve Enerji Teknolojileri Bölümü denetimleriyle gün boyu sürdü. Baş Denetçi Aslan Arslan yapılan kapanış toplantısında, standartların 2015 revizyonlarıyla ilgili az sayıda belgelendirme olduğunu ve Turgutlu Meslek Yüksekokulu'nun dokümante ettiği sistemin şu ana kadar denetledikleri kurumlar içerisinde en iyi sistem olduğunu söyledi" diye konuştu.
Prof. Dr. Kenan Yalınız, bu akreditasyonun aslında sonu olmayan kalite yolculuğunun bir başlangıcı olduğunu ifade ederek, "Bugünden itibaren bu sisteme tüm çalışanlarımızla birlikte sahip çıkacağız. Bugünden daha geriye gitmemiz mümkün değil, aksine sistemin de zorunlu kıldığı sürekli iyileştirmeyi en iyi şekilde uygulamaya çaba harcayacağız. Her yıl tekrarlanacak bu denetimler, bize önemli katkılar sağlayacak" dedi.
Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi ise, üniversite yönetimi olarak kalite çalışmalarına büyük önem verdiklerini ve bu yöndeki çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini belirterek, Turgutlu Meslek Yüksekokulu yönetimini bu üstün başarıları nedeniyle tebrik etti.


Manisa Celal Bayar Üniversitesi © 2018 | Güvenlik ve Gizlilik