Tıbbi patoloji tıpta uzmanlık eğitimi akreditasyonu

Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı; Türk Tıbbi Patoloji camiasının çatı kuruluşu olan Patoloji Dernekleri Federasyonunun ilk kez açtığı eğitim akreditasyonu programına Ocak 2018'de başvurmuş  ve başvuru dosyası kabul edilerek Patoloji Dernekleri Federasyonu Tıbbi Patoloji Yeterlik Kurulu Akreditasyon Komisyonu Başkanlığı tarafından 18.05.2018 tarihinde ziyaret edilmiştir.

Tıbbi Patoloji Yeterlik Kurulu Akreditasyon Komisyonu Başkanlığının 08.10.2018 tarihinde yaptığı toplantıda Tıbbi Patoloji Anabilim Dalının gerekli koşulları sağladığı saptanarak Tıpta Uzmanlık Eğitimi 01.01.2024 tarihine kadar beş (5) yıl süreyle akredite edilmiştir.

Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı  tüm öğretim üyeleri, elemanları ve yardımcı personelin büyük bir özveri gösterdiği akreditasyon süreci, Üniversitemiz ve Tıp Fakültesinin desteği ve katılımıyla başarıyla sonuçlanmıştır.

Akreditasyon belgesi, 28. Ulusal Patoloji Kongresinde düzenlenen bir törenle Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Aydın İŞİSAĞ’a teslim edilmiştir.


Manisa Celal Bayar Üniversitesi © 2018 | Güvenlik ve Gizlilik