Üniversitemizde risk tabanlı proses yönetimi eğitimi sertifika töreni düzenlendi

Üniversitemiz ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE)  iş birliğiyle düzenlenen ve 10 gün süren "ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Risk Tabanlı Proses Yönetimi  Eğitimi"ni başarıyla tamamlayan Üniversitemiz Kalite Komisyonu, Fen, Sosyal ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri, Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Hafsa Sultan Hastanesi, Deneysel Fen Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Araştırma, Girişimcilik ve Yenilikçilik Koordinatörlüğünde görev yapan öğretim üyeleri ve idari personelimizin sertifikaları verildi.
Sertifika Töreni, 22 Mart 2018 tarihinde Rektörlük Senato Salonunda gerçekleştirildi. Eğitimi tamamlayan Üniversitemiz personelinin sertifikaları;  Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, TSE Ege Bölge Koordinatörü Kürşat Yılmaz, TSE İzmir Belgelendirme Müdürü Ahmet Namlı, TSE Ege Bölge Koordinatörlüğü Baş Araştırmacı İsmail Ünlü,  Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kenan Dost, Üniversitemiz Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Ramazan Gökbunar ve Genel Sekreterimiz Ali Emirosmanoğlu tarafından takdim edildi.
Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, "Kaliteyi yükselttiğimizde, Üniversitemiz çok daha saygın ve takdir gören bir kurum haline gelecek."
Sertifika töreninde bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, "Kalite dediğimiz şey; yaptığınız işi doğru, düzgün ve samimi bir şekilde yerine getirmektir. Sonucunda ortaya güzel bir ürün ve hizmet çıkar ve yapan kişi de bir iç huzuruna kavuşur. Tabii ki bu konuda uyulması gereken süreçler vardır. Bu da sistematik bir bilgiyle mümkün olur. Aldığınız eğitim, bu açıdan çok faydalıdır. Türk Standartları Enstitüsü, bu alandaki en saygın ve en güvenilir kurum olarak bize bu hizmeti sundu. Akademik ve idari birimlerden arkadaşlarımız da eğitime katıldı. Herkesin çok dikkatle ve istekle bu eğitimi aldığını gördüm. Öğrendiklerinizi, önce bulunduğunuz birimlerde tatbik edeceksiniz ve aynı zamanda diğer mesai arkadaşlarınızı da eğitmiş olacaksınız. Kaliteyi yükselttiğimizde, Üniversitemiz çok daha saygın ve takdir gören bir kurum haline gelecek. Bunu hep birlikte başaracağız. Türk Standartları Enstitüsüne çok teşekkür ediyor ve eğitim alan personelimizi de tebrik ediyorum" dedi.
TSE Ege Bölge Koordinatörü Kürşat Yılmaz, "Kalite yolculuğu, bitmeyen bir yolculuktur."
TSE Ege Bölge Koordinatörü Kürşat Yılmaz da konuşmasında, "Biz Türk Standartları Enstitüsü olarak, Üniversitenizle birlikte çalışmaktan büyük memnuniyet duyduk. Türk Standartları Enstitüsü, küresel çapta bir standardizasyon kuruluşu olmakla beraber; aynı zamanda yurt içi ve yurt dışında test belgelendirme, muayene ve gözetim hizmetlerini veren bir değerlendirme kuruluşudur. Üniversitelerimizi, sanayimizle birlikte paydaş olarak görmekteyiz. İşte bu nedenle de burada kendimizi yuvamızda gibi hissettik. Bilmeliyiz ki kalite yolculuğu bitmeyen bir yolculuktur. Ben de başta Rektörümüz olmak üzere, bu çalışmada emeği geçen herkese çok teşekkür ederim" diye konuştu.


Manisa Celal Bayar Üniversitesi © 2018 | Güvenlik ve Gizlilik