İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ "ISO 9001:2008 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ" ALMAYA HAK KAZANDI

Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nin kurucu fakültesi ve Manisa'nın ilk yükseköğretim kurumu olma özelliğini taşıyan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, gerçekleştirilen kalite denetiminden başarıyla geçerek "ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" almaya hak kazandı.
Başdenetçi Bahattin Taylan tarafından denetime tabi tutularak tüm birimleri ile yoğun biçimde çalışan ve bütün sistemlerini gözden geçiren İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, gerçekleştirilen kalite denetimini başarılı bir şekilde tamamladı.
Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi'nin makamında gerçekleştirilen sertifika törenine İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Mıynat, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Aktaş ve Yrd. Doç. Dr. Coşkun Çılbant ile Ekonometri Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Aynur İncekırık katılarak kalite sertifikalarını aldı.
Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, "Gelişen ve hızla değişen bilgi teknolojilerine uyum sağlamak ve bu değişimde kalite felsefesinden ödün vermemek, tüm üniversiteler için çok önemli bir kriterdir. Üniversitemiz, tüm birimlerinde en nitelikli eğitim-öğretim hizmetini vermek için kalite yönetim sistemi prensipleri çerçevesinde faaliyetlerini yürütmektedir. Çalışmalarından dolayı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi personelini tebrik ediyorum" dedi.
Prof. Dr. Mustafa Mıynat ise, devamlı standartlara uygun olarak faaliyet gösterdiklerini belirterek, fakülte olarak sıradaki amaçlarının akreditasyon faaliyetlerine odaklanmak olduğunu belirtti.Manisa Celal Bayar Üniversitesi © 2018 | Güvenlik ve Gizlilik