TSE EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi

Üniversitemizde sürekli gelişimin sağlanması, öğrenci ve çalışan memnuniyeti ile performans sürekliliğinin artırılması için Türk Standartları Enstitüsü işbirliğiyle "Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitim Programı" gerçekleştirildi.
40 akademik ve idari personelimize, 7 gün boyunca TSE İzmir Bölge Müdürlüğü Baş Tetkikçi ve Eğitim Uzmanı Teyfik Bıyıklı tarafından "TSE EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi", "Kalite Yönetim Sistemi Dokümantasyonu" ve "İç Tetkik" eğitimleri verildi. 
Eğitim sonunda Rektörlük Seminer Salonu'nda sertifika töreni düzenlendi; törene akademik ve idari personelimiz ile daire başkanları ve şube müdürleri katıldı. 
Sertifika töreninde bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi; kalite çalışmalarını önemsediklerini, yürütülen çalışmaların üniversitenin geleceği olduğunu, kaliteden ödün vermeyeceklerini ve başarılı bir noktaya gelinmesi için belirlenen standartlara uyulması gerektiğini vurguladı.
Prof. Çelebi, "Kalite Yönetim Sistemi insan mutluluğu odaklıdır. Hedefimiz, kalite güvencesi ve akreditasyon çalışmalarını tüm birim ve bölümlerimizde yaygınlaştırarak, üniversitemizde güçlü bir kalite kültürü oluşturmaktır. Gelişmek için sürekli iyileştirme hayatın bir parçasıdır. İnsan odaklı hizmet prensibinden hareketle kalitenin bir hayat şekli olarak kabul edilmesi için kalite konusundaki çalışmalarımız aralıksız devam edecektir. Herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Program, Baş Tetkikçi Tevfik Bıyıklı tarafından verilen "İşe Bağlılık ve Aidiyet" konulu seminerin ardından, katılımcılara sertifikalarının takdim edilmesi ile sona erdi.Manisa Celal Bayar Üniversitesi © 2018 | Güvenlik ve Gizlilik