mühendislik fakültesi elektrik elektronik mühendisliği bölümü müdek akreditasyon değerlerdirme sürecinden geçti

1-3 Nisan 2018 tarihlerinde Mühendislik Eğitim Programları Akreditasyon Derneği (MÜDEK) tarafından Üniversitemiz Mühendislik Fakültesinde Gıda, İnşaat ve Makine Mühendisliği Bölümlerinde mevcut olan MÜDEK akreditasyonlarına ilave olarak, kalite çalışmalarının bir devamı olarak Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünde de kapsamlı değerlendirme faaliyetleri gerçekleştirildi.
MÜDEK tarafından belirlenen değerlendirme ekibinde Doç. Dr. Erbil Payzın (Takım Başkanı), Prof. Dr. Tanju Erdem (Değerlendirici), Serdar Atmaca (Değerlendirici) ve Beyza Gültekin (Öğrenci Değerlendirici) yer aldılar. Üç günlük değerlendirme süresince, Üniversitemizin Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesinde bulunan çeşitli hizmet birimleri, Rektörlük ve Mühendislik Fakültesinin genel organizasyon şemasında yer alan bazı idari birimler ve idari personel, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünün öğretim üyeleri, ders müfredatları, laboratuvar ve diğer altyapı imkânları ile işleyiş hakkında ayrıntılı incelemeler yapıldı. 
MÜDEK takımı tarafından oluşturulan değerlendirme raporunun okunması ve çıkış toplantısı, 3 Nisan 2018 tarihinde Üniversitemiz Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleşti. Toplantıya, MÜDEK takımı ile birlikte Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Kovancılar, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Türk, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Tülin Çetin, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nevzat Onat ve bölümdeki akreditasyon sorumlusu öğretim üyeleri katıldılar. 
MÜDEK Takım Başkanının sunuş konuşması ve değerlendiricilerin Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Birinci ve İkinci Öğretim programları inceleme sonuçlarını paylaşmalarının ardından, Bölüm Başkanı ve Dekan tarafından genel değerlendirme yapıldı.
Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi yaptığı kapanış konuşmasında; Üniversite olarak kalite konusunda yapılan çalışmalara ve dış değerlendiriciler tarafından yürütülen akreditasyon süreçlerinin önemine vurgu yaparak, bölümlerin akademik kalitesini geliştirmek için gerekli olan yatırımlara bütçe imkânları elverdiği ölçüde destek vermeye devam edeceklerini belirtti. Prof. Çelebi; Bölüm, Dekanlık ve Rektörlük olarak her seviyedeki birimlerin yapacakları faaliyetleri yakından takip edeceklerini söyleyerek, MÜDEK ekibi ve diğer katılımcılara çabalarından dolayı teşekkür etti.Manisa Celal Bayar Üniversitesi © 2018 | Güvenlik ve Gizlilik